Etkili Sosyal Medya Pazarlama Fikirleri

6-etkili-sosyal-medya-pazarlama-fikirleriEtkili sosyal medya pazarlama fikirleri 

Hemen deneyebileceğiniz 6 sosyal medya pazarlama fikirleri;

Etkili sosyal medya fikri için , eğer fikirleriniz tükenirse ihtiyacın olan ilham ve çeşitli sosyal medya kanallarıdır. Burada biraz eğlenceli sosyal medya pazarlama fikirleri size yardımcı olabilecek enerji ve ilham verecektir. Kullanma dan önce mutlaka stratejinizi ve kullanacağınız aracı iyi belirlemelisiniz. Ayrıca tahmin ve raporlama çok önemlidir.

6 Pazarlama fikri ;

  • Gizli iç dikizleme ;

Herkes dedikoduyu sever yükselişte olan yani trent topik olan dedikodu bilgileri, seyrettiğiniz veya okuduğunuz medyaların arkasına gizlenmiş duyuruları düşünerek seyredin. Gördüğünüz üyelerin sosyal medya sayfalarını takip etmenizi önerebilirim. Subliminal çalışma alanlarına dikkat edebilirsiniz, bunlar sizi güldürecek ve yeni fikirler kazandıracaktır.

  • İndirim kupanları ile ilginç ayrıntılar

Minter’ i kullanarak günlük instagram analizlerinizi yaptığınız reklamları incelemenize kolaylık sağlamaktadır, İşiniz için yaptığınız kampanyanın sonuçlarını ölçmeniz her şeyden önemlidir. Eğer anlık analiz yapıyor iseniz bu sizi daha mutlu edecektir. Nedeni hedef kitlenizi tanımanıza sebebiyet verecektir.

  •  Etrafındaki kuruluşlarda neler oluyor ?

Eğer işiniz ile ilgili yenilikçi haberlere sahip değilseniz, çevrenizdeki rakip şirketlerin gelişmelerinden haberdar olmazsanız yapacağınız yenilikleri belki daha önce başkası yapmış denemiş kullanmış hatta PR’ını bitirmiş olabilir yani hüsrana uğramamak için mutlaka yeni haberleri izleyin, hemde her gün.

  • Ürünlerin Yorumları

Sosyal medya dünyasındaki taktir edilen olaylara veya yorumları izle. uzmanlardan aldıkları yorumlar insanları daha çok tatmin etmekte, bu olaylara veya ürünlere yapılan yorumları takip etmek kendiniz için tanımlayabilir ve kendi işiniz için uzmanlaşabilirsiniz. Bu sayede gün boyu sosyal medya kanallarından kurtulmuş olup  işinize daha çok odaklanabilirsiniz.

  • Başlık

Yaratıcılık süreçlerinde kısır döngülere girdiyseniz, müşterilerinizi dikkatlice dinleyebilir onlara vereceğiniz mesajların geri bildirimlerinde aldığınız önerileri işinizi geliştirmek için kullanın. Markanızı daha iyi görsel olarak ve etki sağlayıcı kampanyalar yaratabilmek için işiniz ile ilgili alanlardaki ünlüleri ve söylemlerini analiz etmenizi ve hatta kullanmanızı tavsiye edilir.

  • İlham verici sözler

Bir ilham veren söz sosyal medya üzerinde bazen doğru istediğiniz tepkiler verebilir veya bazende hiç tepki alamayabilirsiniz. Bunu yakalamak oldukça zor. İlham veren alıntıları kullanmak bazen biraz daha olumlu etkiler yaratabilir. Sektörünüz deki etki yaratan sloganları mutlaka inceleyin ve size yeni başlıklar yeni sözler ve yeni sloganlar çağrıştıracaktır. Gerekirse bunu sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarınız da kullanarak ta tepkilerini ölçülebilir ve çıkış yapmak için en doğru zamanda fırsatları yakalamak için yayımlayabilirsiniz.

Düşünceleriniz benim için önemli! Yazımı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Planı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Daha fazla yazımızı görmek için Fatih Şanlıtürk Dijital pazarlama ve Proje Yönetim blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

fatih Şanlıtürk

Dijital medya uzmanı, Profe jöneticisi,

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle Plus