SEO ve sosyal medya

 

SEO sosyal medya da etki yaratırmı ?

Kesinlikle evet!  Sosyal medya varlıklarınızı yüksek kaliteli içerikle, arama değerlerinde yükseltebilir markanıza değer katabilirsiniz.

SEO ile sosyal medya varlıklarınızı yükseltmeyi sağlayan yollar vardır.

 

  • Arama motorların da sosyal medya hesaplarınızın PR değeri

search-engine-optimization-arama-motoru

 

Sosyal medya hesaplarınız web sitenizden daha kişiseldir. Arama motorları genellikle doğal olarak sosyal medya devleri olan facebook, twitter, google+ vb ortamlarda yapılan içerikleri daha çok öne çıkarttığı çoğu zaman görünmektedir. Sosyal medyada içerik pazarlamada anahtar kelimeler çok önemlidir ve diğer içerik unsurlarını da unutmamalıyız.

 

  •  SEO sadece Google değildir

seo-google

 

Tüm sosyal medya ağlarını bir arama fonksiyonu olarak da görebilirsiniz. Aktif sosyal medya kullanıcılarının hashtags ‘i kullanması ve bunu harmanlayıp stratejileri belirleyerek iyi bir çoğunluğa ve alana markanızı yerleştirebilir, tanıtabilirsiniz.

 

 

  • Başlıkların arama motorlarının optimizasyon da ki önemi

başlık-açıklama

 

Arama motorlarındaki kullanacağınız keyword yani anahtar kelimeleri ve açıklama alanlarının da en iyi şekilde tasarlanması önemlidir. Çünkü insanlar sizi  ilk sırada görseler dahi açıklama alanınızdaki yazı, hitap, veya anlatımda etkili olmazsa pas geçilebilir. Şunu da eklemeden yapamayacağım, artık tek kelime kullanılan keyword lar eskidi.

 

  • Sosyal medya araçlarınız ile organik trafik elde etmek

facebook sosyal medya ve seo pazarlamaSosyal medya hesaplarınız da ki uyguladığınız her hareket her strateji mutlaka sonunu web sitesine yönlendirmesi backlink olarak adlandırılan içerikleri oluşturmanız önemli. Özellikle Google yeni kurallarına göre sosyal medya yada trend olan kaliteli sitelerden gelen backlinkleri daha çok göz önünde bulunduruyor. Diğer sitelerdeki backlinklerinizi  kaldırın diye de önermek istiyorum size artık onların hiçbir değeri yok aksine zararları da olur.

 

  • Sosyal paylaşımlarınızı markanızla yetkilendirin

sosyal-medya-paylaşım-backlink

 

İnsanları sosyal medya hesaplarınıza teşvik edici yöntemler geliştirin, ürününüzü insanlara daha fazla paylaştırın, daha fazla takipçi edinin ne kadar çok takipçi o kadar çok paylaşım 😉

 

  • Bölgesel olarak yani yer bildirimi optimize edin

local-paylaşım-yerel-paylaşım

Şirketinizi ulaşılabilir olduğunu, bilinirliğini mutlaka iyi sağlamalısınız. Şunu unutmayınız güvenilir olmak ve bilinir olmak çok önemlidir. Üyelerinizin ziyaretleri esnasında yapacakları yer bildirimleri artı yorumları inanılmaz güçlüdür.

 

 

 

  • SEO’nun faydasını artırmak markanızı geliştirir

paylaşım-etkileri

 

Her şey yüksek kaliteli içeriktir. Arama sonuçlarında ürününüzü daha önlerde görmek için içeriğin ve strateji’nin önemli olduğunu unutmayınız.

 

 

 

SEO ve sosyal medya yaratıcılığınız hayal gücünüz ile sınırlıdır ve bunlara ek olarak da dijital pazarlama stratejinizi belirlemeniz olacaktır. En doğru ve profesyonel eller ile çalışmanızı öneririm yapacağınız her içerik belki arama motorları tarafından zararlı içerik olarak tanınabilir, özellikle de web siteniz. Bunun için doğru kişiler ile temasa geçiniz.

 

fatih Şanlıtürk

Dijital medya uzmanı, Profe jöneticisi,

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle Plus